O pekárně

Určujeme si svoji cestu, vycházíme ze slováckých tradic a nasloucháme našim zákazníkům z regionu

Historie Slovácké pekárny v Uherském Brodě se začala psát v 60. letech minulého století, kdy se stal vybudovaný provoz součástí Jihomoravských pekáren.

Poměrně krátce po revoluci tedy v roce 1993 došlo k privatizaci a pekárna dál fungovala pod názvem Blatel s.r.o., následně poprvé nesla jméno Slovácké pekárny. V dalších letech se provoz stal součástí skupiny Delta pekárny a.s a později UNITED BAKERIES a.s.

Když došlo ke spojení velkých pekárenských skupin UNITED BAKERIES a Penam, byla na základě požadavku Antimonopolního úřadu vytvořena nová pekárenská skupina PEK Group, a.s a pekárna v Uherském Brodě byla této skupiny tak začleněna.

Majitelem nové skupiny PEK Group bylo na konci roku 2021 rozhodnuto, že dojde k prodeji provozu pekárny a proto vznikla staro-nová Slovácká pekárna po mnoha desítkách let znovu!

Konečně jsme se tedy po mnoha desetiletích centrálního řízení postavili na vlastní nohy a jsme hrdou regionální pekárnou, kterou vedou lidé z Uheského Brodu. Určujeme si svoji cestu, vycházíme z regionálních tradic a nasloucháme zejména našim zákazníkům ze Slovácka a okolí.

Velkým štěstím je, že se podařilo v Uherském Brodě udržet výborný kolektiv lidí, kteří každý den dýchají za svoji Slováckou pekárnu, což je to nejdůležitější pro naši budoucnost.

Slovácká pekárna s.r.o. patří svou velikostí ke středním pekárnám v ČR, její hlavním sortimentem je běžné pečivo, jako je rohlík, houska a cereální pečivo vyráběné linkově, následuje chléb, který je postaven na klasickém třístupňově vedeném kvasu a čím dál víc se prosazuje ruční výroba cereálního pečiva a jemného pečiva, které si získalo velkou oblibu u místních zákazníků a je vyhledávaným artiklem, zejména pak vánočky a ručně ražené a plněné koláče. Pečlivě dbáme na výběr surovin a klademe velké nároky na naše dodavatele.